
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 7 V |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Topology | Flyback |
| Output Power | 30 mW |
| Isolation | Isolated |
Stock: 1829
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03994
Ext.Price$0.03994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03994 | $0.03994 |
| 10 | $0.03751 | $0.37510 |
| 50 | $0.03523 | $1.76150 |
| 100 | $0.03302 | $3.30200 |
| 500 | $0.03094 | $15.47000 |
